Dan Brown

Amerického spisovatele Dana Browna pravděpodobně není ani třeba představovat. Proslavil se téměř po celém světe bestsellery jako Šifra mistra Leonarda nebo románem Andělé a démoni. V této sekci jsme pro Vás připravili nabídku, kde najdete všechny dostupné tituly s Danem Brownem spojené - knižní romány, filmy na DVD, Blu-ray a UHD i samozřejmě v limitovaných kolekcích. V nabídce nechybí ani oblíbené audioknihy z produkce nakladatelství Tympanum.

Dan Brown je synem středoškolského profesora matematiky, který v roce 1989 získal tzv. Prezidentskou cenu jako nejlepší středoškolský vyučující matematiky ve státě New Hampshire, a hudebnice. Brown vystudoval elitní internátní střední školu Phillips Exeter Academy, kde jeho otec učil, a r. 1986 absolvoval vysokou školu Amherst College. Nějakou dobu učil angličtinu na Phillips Exeter Academy, než se stal spisovatelem na plný úvazek. Zajímá se o kryptografii. Jeho manželka Blythe je historička umění a malířka.

Tvorba Dana Browna se neustále pohybuje na hraně mezi fikcí a skutečností. Čtenář většinou neví, ve které oblasti se právě nachází a autor hranici záměrně rozmazává. Knihy Dana Browna jsou psány nesmírně čtivým způsobem. Čtenáře prakticky nutí, aby byla kniha přečtena téměř „jedním dechem“. Brown však často využívá a rozmělňuje motivy „vypůjčené“ z děl jiných autorů, například z díla spisovatele Umberta Eca.

Na jaře roku 2018 vychází očekávaná novinka Počátek, kde spisovatel zkoumá dvě fundamentální otázky lidského bytí: Odkud pocházíme a Kam jdeme. Přečíst si ji můžete i v originále pod anglickým názvem Origin.

 
 

Nejprodávanější produkty

348,00 Kč 316,36 Kč bez DPH
Andělé a démoni

Andělé a démoni

Kniha s filmovou obálkou. V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselle...

448,00 Kč 407,27 Kč bez DPH
Inferno

Inferno

V Pekle se vrací na scénu proslulý harvardský symbologista Robert Langdon.

298,00 Kč 270,91 Kč bez DPH
Digitální pevnost

Digitální pevnost

Digitální thriller od autora bestselleru Šifra mistra Leonarda. Jeho děj se točí kolem složitého počítačového kódu.

Upřesnit výběr
Skrýt filtr