Batikování


Batikování je v Čechách velmi oblíbená textilní kreativní činnost. Nemusíte mí žádný velký umělecký talent a dokážete si vytvořit originální trička sobě nebo svým dětem. Nejprve je třeba vybrat vhodný textil, se kterým budete pracovat. Doporučujeme bavlněná trička, která najdete i v naší nabídce. Batikování má mnoho způsobů technik i důvodů.

Techniky, způsoby a návody na textilní kreativitu postupně prezentujeme v našich článcích i Facebooku. Pro bavlněné, lněné a viskózní materiály doporučujeme batikovací barvy Rayher, které dovolují vytvářet vzory bez toho, abyste se báli, že se Vám slijí jinak, než si sami představujete. Avšak batika je lehce nepředvídatelná, a v tom spočívá kouzlo této techniky. Podle technik, kterými „rezervujete“ výchozí barvu tkaniny, můžete batiku rozdělit na vázanou, šitou, za studena, sypanou, voskovou, savováním či oblíbený modrotisk.
 
Textilní kreativitu lze dělat na tisíce způsobů - vše lze kombinovat s textilními barvami, razítky na textil, nažehlovacími obrázky, textilními popisovači s použitím nejrůznějších šablon a doplňků.

Nejprodávanější produkty

289,00 Kč 238,84 Kč bez DPH
Vodní štětec ALADINE, sada 3 kusy

Vodní štětec ALADINE, sada 3 kusy

Štětec na akvarelové techniky.

145,00 Kč 119,83 Kč bez DPH
Vodní štětec Royal Lagnickel, sada 3 kusy

Vodní štětec Royal Lagnickel, sada 3 kusy

3 dílná sada štětců plnitelných vodou... Odnímatelný uzávěr chrání štětiny a předchází vytékání dokud se štětec nepoužívá. Balení obsahuje malou, střední a velkou velikost štětin (vyrobeny jsou z m...

Upřesnit výběr
Skrýt filtr