Nejčastější otázky a odpovědi

 1. Musím si každý rok objednávat předplatné znovu?

  Ne, zálohové faktury jsou rozesílány automaticky, vždy v posledním čtvrtletí předchozího roku. Zálohová faktura je vystavena dle aktuálního odběru.

 

 1. Kdy dostanu vyúčtování?

  Vyúčtování se vystavuje vždy k 31.prosinci aktuálního roku. Zákazníci ho obdrží ve lhůtě do 15. ledna následujícího roku. To znamená, že zálohovou fakturu platíte rok dopředu a vyúčtování k ní dostáváte až po vyexpedování posledního titulu daného roku.

 

 1. Kde a jak se přihlásím na účet předplatného pro získání daňového dokladu nebo vyúčtování?

  Pro přihlášení použijte odkaz http://www.sevt.cz/vyuctovani/. Jako přihlašovací údaje použijte Vaše zákaznické číslo a IČ.

 

 1. Jak zjistím, ke které záloze se vztahuje vyúčtování?

  Na každé vyúčtovací faktuře uvádíme pod popisem zboží, které je Vám fakturováno, také čísla všech zálohových faktur, k nimž se příslušná faktura vztahuje.

 

 1. Co dělat v případě, že mám na vyúčtování přeplatek?

  Přeplatky vzniklé z vyúčtování budou vráceny automaticky na bankovní účet zákazníka do termínu splatnosti uvedeném na vyúčtovací faktuře.

 

 1. Jakým způsobem postupovat při objednávání věstníků?

  Pro objednání prosím zašlete písemnou objednávku (poštou, faxem, e-mailem, vyplněním registračního formuláře na www.sevt.cz a jeho odesláním), ve které je nutno uvést přesný název organizace (jméno fyzické osoby), adresu, IČ, DIČ.

 

zpět