Každá holka občas potřebuje malý lehký batoh na pár drobností a mini taštičku či pouzdro na drobné, na nezbytné maličkosti nebo na pastelky. Pojďme si takový set spolu vyrobit.

Co budeme potřebovat:

1. Připravíme si batoh, pouzdro a barvy.
Na stůl dáme staré noviny, podložku nebo igelit. Kousek igelitu dáme jak do batohu, tak do pouzdra, aby nedošlo k prosáknutí barev. Dle fantazie nasprejujeme přes šablonu barvy a to jak na pouzdro, tak na batoh. Necháme zaschnout.2. Přes šablonu nasprejujeme barvy na pouzdro a na batoh. Odložíme šablony a nastříkané plochy zasušíme kuchyňským válcem.

TIP: Barvy se za mokra do sebe zapíjí a vzájemně míchají. Můžeme podle toho vybírat barvy, které společně vytváří zajímavé odstíny.3. Připravíme si razítka. Zde jsme použili razítka s motivem Lamy. Využili jsme motiv šablony mandaly, které vtipně připomínají kopce a lamy jsme umístili do řady - fantazii se meze nekladou.
Na potisk použijeme razítkovací polštářek s textilní barvou. Potiskneme batoh i pouzdro, vše sladíme do ucelené sady.4. Teď přijdou na řadu 3D pasty a šablona. Barvy můžeme nanášet po jedné a střídat je. Nebo můžete použít více barev zároveň, vznikne Vám barevný melír. Pastu nanášíme pomocí špachtle. Opět necháme zaschnout.
Pasty dodají projektu efektní 3D rozměr, jsou vysoce krycí, zachrání tak případné nedostatky.

TIP: Šablonu po použití ihned dáme do nádoby s vodou, aby pasta na šabloně nezaschla.

 

5. Po zaschnutí vše zafixujeme důkladně žehličkou bez napařování přes pečící papír. Každý projekt zažehlete alespoň 3-5 minut.Autor: Gabriela Pešlová