Nezbytně nutný je batůžek pro všechny kluky a tatínky s motivem Londýn - New York 

Originální vak na školní i mimoškolní aktivity s motivem Londýn a New York

 
 

Co budeme potřebovat:







 

Postup:

1. Do batůžku dáme igelit jako ochranu před prosáknutím barev na druhou stranu. Umístíme šablonu hvězdy na střed. Tekutou žlutou barvu ve spreji rovnoměrně sprejujeme celou plochu šablony a trochu i kolem ní.


 
2. Po nasprejování zasušíme vše kuchyňskými papírovými utěrkami (válcujeme). Necháme uschnout.
 

 
3. Pootočíme šablonku tak, aby nové umístění hvězdiček bylo hezky mezi prvními žlutými, aby vyplnilo co nejlépe prázdný prostor bez hvězd. Postup je stejný, jen sprejujeme barvou hnědou. Zasušíme kuchyňskými papírovými utěrkami. Tentokrát nemusíme čekat do úplného usušení barvy a můžeme rovnou přejít k razítkování.


 
4. Ze sady razítek ,,London – New York“ si vybereme potřebné motivy a zkusíme různá rozmístění vzoru. Můžou se nám hodit i další motivy, například další cestovatelská sada ,,Paříž“ nebo různé sady zvířátek.


 
5. Když máme vybráno, co kam natiskneme, tiskneme černou textilní poduškou, která je součástí balení. Tiskneme všechna razítka, kromě dvou hlavních vlajek. Tlačíme na středy razítek, aby se hezky otiskla.


 
6. Stěžejní dvě vlajky natiskneme vícebarevné, a to pomocí husté textilní barvy. Z kuchyňské houbičky vystřihneme malé čtverečky, těmi nabereme trochu dané barvy (každá barva má svou houbičku) a zkusíme co nejpřesněji nanést (natupovat) barvu na potřebná místa. Barvy máme vedle sebe na plastové podložce (pomocí kapátkového otvoru vymačkáme malé množství), aby se nám lépe nabírala houbičkou. Pravděpodobně nebudeme přesní na 100 %, nic se neděje, obrázek můžeme přímo na tašce opravit tou samou barvou a štětečkem, pokud by nám to vadilo.
Upozornění: Okamžitě po natisknutí musíme razítka vymýt kartáčem a vodou nebo alespoň hodit do nádobky s vodou. Pokud by barva na razítku zaschla, už jde razítko mnohem hůře vyčistit.


 
7. Špatně otisklá razítka klasickým způsobem (textilní černou poduškou) můžeme opravit gelovým textilním perem. Také detaily celého obrázku jimi dokreslíme, především držátka vlajek. Protože jde o rovné čáry, můžeme si pomoci pravítkem. Gelové pero se nemaže, používáme jej klasicky jako při psaní perem do sešitu. Namalujeme cokoli dalšího, co nás napadne. Třeba texty, nápisy, hesla psané volnou rukou vypadají moc hezky.


 
8. Po uschnutí batoh zažehlíme žehličkou přes jemnou textilii nebo pečicí papír (zafixujeme) a můžeme používat. Doporučujeme neprat hned, nejdříve až po 3 a více dnech od namalování. Šetrnější praní je ruční praní nebo použijte šetrní prací gel a šetrný program v pračce. Obrázek přitom vtáhněte dovnitř batůžku, aby se neodíral o buben pračky.


 
Autor: Irena Apták Slavíková