Velký knižní čtvrtek 2020

Tak jako každý rok otevírá Velký knižní čtvrtek jarní sezónu i letos. Již 19. března 2020 bude představeno 15 vybraných novinek, které budou uvedeny na knižní trh v jeden den.

Představí se například satirický román Až se ti zatočí hlava nebo Bizardní povídky polské spisovatelky a nositelky Nobelovy ceny za literaturu Olgy Tokarczukové.

Martin Řezníček, který pět let působil jako zahraniční zpravodaj České televize v USA, popisuje své zkušenosti v publikaci Rozpojené státy. Novinář Radek Kedroň rozkrývá v knize Sněžím! kauzy českého zdravotnictví a bílé mafie, doplněné zápisky z deníku bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce.

Jozef Karika přináší mix historické ságy, thrilleru a hororu Na smrt. Dramatický román Melmoth Sarah Perryové se odehrává v Praze a jeho hlavní hrdinkou je anglická překladatelka Helena.


  
Fanoušky thrillerů jistě zaujme Úniková hra od Meghan Goldinové.

Autobiografický román Tanec reality, v němž čtenáře jedenadevadesátiletá hvězda současného komiksu Alejandro Jodorowsky nechává nahlédnout do své mysli a života. Životopisná kniha Sylvie Simmonsové I'm Your Man, která pojednává o hudebníkovi a zpěvákovi Leonardu Cohenovi.

Povídková antalogie Krvavý Bronx, která čtenáře seznámí s nechvalně proslulou brněnskou čtvrtí.
Titul Vzdělaná od Tary Westoverové a kniha manželů Petry a Petra Třešňákových Zvuky probouzení vyprávějící příběh výchovy těžce nemocné dcery.

V knize rozhovorů Růžové vrány na otázky Pavly Jonssonové odpovídaly významné členky tuzemské alternativní hudební scény.

Pro děti knižní čtvrtek připravil publikaci Ruce v hlíně plnou inspirativních nápadů, která je naučí pozorovat a prozkoumat. Děti i jejich rodiče mohou zaujmout také Řecké mýty, v nichž Luc Ferry předkládá výklad klasických řeckých mýtů a jejich přínos moderní době.
 

Nejprodávanější produkty

255,00 Kč 221,74 Kč bez DPH
Melmoth

Melmoth

Třetí román Sary Perryové se odehrává v Praze

349,00 Kč 303,48 Kč bez DPH
Sněžím! Deník bílé mafie

Sněžím! Deník bílé mafie

Přední český investigativní novinář Radek Kedroň se nyní zaměřil na rozkrytí machinací a korupce v českém zdravotnictví

349,00 Kč 303,48 Kč bez DPH
Zvuky probouzení

Zvuky probouzení

Kniha manželů Třešňákových vypráví příběh výchovy dcery s autismem spojeným s mentální retardací a vážnými projevy chování.

Upřesnit výběr
Skrýt filtr